Akne ravimid ja aktiivained

Akne raviks kasutatakse erineva toimemehhanismiga aktiivühendeid. Nendel ainetel on teaduslikult tõendatud omadused rünnata nelja akne põhjustajat: liigne rasuproduktsioon, suurenenud sarvkihi teke (rasupooride ummistumine), põletiku teke ja C. acnes paljunemine. 

Järgnevalt oleme välja toonud põhilised akne raviks kasutatavad raviained, mida kasutatakse kas retseptiravimites või käsimüügis nahahooldustoodetes. Retseptiravimites kasutatavad toimeained on enamasti suurema tõhususega, kuid ka kõrvaltoimete määr ja ärritusrisk on suurem.

Paiksed ravimid ja aktiivained:
Suukaudsed ravimid:

Traneksaamhape

Traneksaamhape on olnud kasutusel meditsiinis varasemalt verejooksude peatamisel suurendades vere hüübivust. Ravim on olnud kasutusel rosaatsea ravis tänu oma põletikuvastasele toimele. Väikestes uuringutes on näidatud, et sarnane toime on olemas ka akne ravis: traneksaamhape vähendab põletikulist reaktsiooni ja seeläbi vähendab punetust ja põletikujärgset hüperpigmentatsiooni (tumedaid laike). Kõrvaltoimena võib ravim ise põhjustada punetust ja ketendust, mis on kergesti välditav niisutava kreemi kasutamisega. 

Shopping Cart