Akne ravimid ja aktiivained

Akne raviks kasutatakse erineva toimemehhanismiga aktiivühendeid. Nendel ainetel on teaduslikult tõendatud omadused rünnata nelja akne põhjustajat: liigne rasuproduktsioon, suurenenud sarvkihi teke (rasupooride ummistumine), põletiku teke ja C. acnes paljunemine. 

Järgnevalt oleme välja toonud põhilised akne raviks kasutatavad raviained, mida kasutatakse kas retseptiravimites või käsimüügis nahahooldustoodetes. Retseptiravimites kasutatavad toimeained on enamasti suurema tõhususega, kuid ka kõrvaltoimete määr ja ärritusrisk on suurem.

Paiksed ravimid ja aktiivained:
Suukaudsed ravimid:
medications, tablets, medicine-1853400.jpg

Rasestumisvastased pillid

retseptiravimid

Osad rasestumisvastased pillid (antibeebipillid) vähendavad rasu tootmist ning aitavad seeläbi aknet kontrolli all hoida. Tegemist on kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni (KHK) ravimitega, milles sisalduv östrogeen vähendab testosterooni mõju rasunäärmetele. Seejuures tuleb panna tähele, et vaid progestiini sisaldavad rasestumisvastased vahendid (nt spiraal, implantaat) võivad aknet hoopis ägestada. Rasestumisvastaste pillide kasutamine akne ravis on võimalik vaid naistel. 

Shopping Cart