Akne ravimid ja aktiivained

Akne raviks kasutatakse erineva toimemehhanismiga aktiivühendeid. Nendel ainetel on teaduslikult tõendatud omadused rünnata nelja akne põhjustajat: liigne rasuproduktsioon, suurenenud sarvkihi teke (rasupooride ummistumine), põletiku teke ja C. acnes paljunemine. 

Järgnevalt oleme välja toonud põhilised akne raviks kasutatavad raviained, mida kasutatakse kas retseptiravimites või käsimüügis nahahooldustoodetes. Retseptiravimites kasutatavad toimeained on enamasti suurema tõhususega, kuid ka kõrvaltoimete määr ja ärritusrisk on suurem.

Paiksed ravimid ja aktiivained:
Suukaudsed ravimid:

Niatsiinamiid

Niatsiinamiid ehk teisisõnu B3-vitamiin aitab hoida kontrolli all rasuproduktsiooni ja vähendada põletikku. Niatsiinamiidil on omadus leevendada päikesekiirgusest tingitud nahakahjustusi ja parandada põletikujärgseid tumedaid laike nahal. Tänu antioksüdantsele mõjule kaitseb vitamiin kahjulike välismõjude eest. Niatsiinamiid on kosmeetikatoodetes muutumas aina populaarsemaks ning leitav juba paljudes seerumites, kreemides ja maskides. On sobiv kasutamiseks kombineerituna teiste akneravimitega. 

niatsiinamiid 10% seerum

aselaiinhappe ja niatsiinamiidi seerum-kreem

Shopping Cart