Akne ravimid ja aktiivained

Akne raviks kasutatakse erineva toimemehhanismiga aktiivühendeid. Nendel ainetel on teaduslikult tõendatud omadused rünnata nelja akne põhjustajat: liigne rasuproduktsioon, suurenenud sarvkihi teke (rasupooride ummistumine), põletiku teke ja C. acnes paljunemine. 

Järgnevalt oleme välja toonud põhilised akne raviks kasutatavad raviained, mida kasutatakse kas retseptiravimites või käsimüügis nahahooldustoodetes. Retseptiravimites kasutatavad toimeained on enamasti suurema tõhususega, kuid ka kõrvaltoimete määr ja ärritusrisk on suurem.

Paiksed ravimid ja aktiivained:
Suukaudsed ravimid:

Klindamütsiin

retseptiravim

Klindamütsiin on kasutusel pealemääritava antibiootilise ravimina, mis võitleb aknebakterite (Cutibacterium acnes) vastu. Aknebakterid toituvad rasunäärmete poolt toodetud rasust ja soodustavad põletiku teket rasunäärmes. Klindamütsiin on saadaval retseptiravimina ja kombineeritakse teiste ravimitega, et vältida ravimresistentsuse teket (Eestis: Treclinac, Duac). Samal põhjusel ei soovitata klindamütsiini kasutada pikaaegselt, vastasel juhul tekib ravitoime langus. 

klindamütsiin 1% bensüülperoksiid 5% 

tretinoiin 0.05%
klindamütsiin 1 %

Shopping Cart