Akne ravimid ja aktiivained

Akne raviks kasutatakse erineva toimemehhanismiga aktiivühendeid. Nendel ainetel on teaduslikult tõendatud omadused rünnata nelja akne põhjustajat: liigne rasuproduktsioon, suurenenud sarvkihi teke (rasupooride ummistumine), põletiku teke ja C. acnes paljunemine. 

Järgnevalt oleme välja toonud põhilised akne raviks kasutatavad raviained, mida kasutatakse kas retseptiravimites või käsimüügis nahahooldustoodetes. Retseptiravimites kasutatavad toimeained on enamasti suurema tõhususega, kuid ka kõrvaltoimete määr ja ärritusrisk on suurem.

Paiksed ravimid ja aktiivained:
Suukaudsed ravimid:

Bensoüülperoksiid

retseptiravim*

Põhitoimeks on aknebakterite hävitamine nahalt. Lisaks aitab vähendada pooride ummistumist ja vähendada põletikku, punetust. On efektiivne kerge ja keskmise akne korral ning tihti retseptiravimites kombineerituna teiste ravimainetega (* Eestis: Epiduo, Duac koostises). teistes riikides leidub ravimit ka käsimüügis limiteeritud kättesaadavusega nii kreemi kui pesuvahendina (Aknefug-Oxid, Basiron AC). Bensoüülperoksiidi põhiliseks kõrvaltoimeks on nahaärritus, kuivatav mõju ja voodipesusid/rõivaid pleegitav toime. Kõrvaltoimete vältimiseks on oluline hea niisutava kreemi kasutamine ning pleekimise vältimiseks valgete voodipesude kasutamine. Sobilik kerge ja keskmise akne raviks, raske akne korral toetava ravina. 

Epood

klindamütsiin 1% bensüülperoksiid 5% 

adapaleen 0.1%
bensoüülperoksiid 2.5%

Shopping Cart